Pomysły na organizację urodzin dla przedszkolaka

Urodziny przedszkolaka

Pomysły na organizację urodzin dla przedszkolaka

Przygotowanie imprezy urodzinowej dla przedszkolaków to poważne zadanie logistyczne. Tak małe dzieci stosunkowo szybko się nudzą i potrzebują wielu bodźców. Aby rozbudzić ich ciekawość i sprawić, że będą się dobrze bawiły, musimy zaplanować wydarzenie niemalże minuta po minucie. Poznajmy kilka pomysłów, dzięki którym zorganizujemy urodziny, które na długo zapadną w pamięć zarówno jubilatowi, jak i zaproszonym gościom.

Bal przebierańców

To standard wśród urodzinowych przyjęć. Bale przebierańców są znane od lat i każde nowe pokolenie wyczekuje ich z ekscytacją. Nie bójmy się zatem czerpać inspiracji z tej sprawdzonej formy. W dzisiejszych czasach mamy nie muszą już własnoręcznie przygotowywać strojów dla swoich pociech. Jeżeli jesteśmy więc pozbawione zdolności artystycznych lub zwyczajnie brakuje nam czasu lub chęci na ręczne robótki, wybierzmy się do pobliskiego centrum handlowego. Z pewnością znajdziemy tam wystrzałowe przebranie dla naszego dziecka. Najlepiej będzie, jeśli zabierzemy je ze sobą na zakupy, by samo wybrało strój, który najbardziej mu odpowiada.

Urodziny tematyczne

O krok dalej od balu przebierańców jest impreza tematyczna. Jeżeli nasze dziecko przechodzi właśnie fazę głębokiej fascynacji jakąś bajką lub zjawiskiem kulturowym, potraktujmy to uwielbienie jako punkt wyjściowy do udanego przyjęcia dla maluchów. Tematyczne urodziny mogą odbywać się w zaaranżowanym specjalnie w tym celu pałacu czy na okręcie piratów. Rekwizyty oraz dekoracje możemy wypożyczyć lub zamówić przez internet. W przypadku tej ostatniej opcji zadbajmy jednak o to, by akcesoria zdążyły dojść na czas. Zamówienie złóżmy zatem przynajmniej tydzień przed dniem urodzin.

Gry i zabawy

Samo przygotowanie oprawy w postaci kreatywnego przebrania czy niekonwencjonalnych dekoracji nie zbuduje jeszcze atmosfery podczas urodzin przedszkolaka. Dzieci trzeba będzie w jakiś sposób zająć. W tym celu jako organizatorzy powinniśmy przygotować szereg interesujących gier i zabaw. Niesłabnącą popularnością cieszą się kalambury oraz wszelkiego rodzaju zagadki. Możemy pokusić się o zaaranżowanie koncertu karaoke z udziałem gości. Inny pomysł, który zawsze się sprawdza, to malowanie twarzy specjalnymi farbkami. Kolejna propozycja to wynajęcie zawodowego fotografa, który wykona maluchom sesję zdjęciową z niecodziennymi rekwizytami. Jeżeli obawiamy się natomiast, że w pojedynkę nie udźwigniemy ciężaru organizacji takiej imprezy, zatrudnijmy profesjonalnego animatora dziecięcego.

Impreza w ogrodzie

Gdy dzień urodzin jubilata przypada w miesiące letnie lub wiosenne, możemy przenieść przyjęcie do ogrodu lub na działkę. Zawczasu sprawdźmy jednak prognozę pogody, by nie zaskoczył nas nagły deszcz. Oddajmy dzieciom do dyspozycji plac zabaw lub płytki basen, jeżeli posiadamy je w ogrodzie. Przygotujmy też inne zabawki, jak dmuchana piłka czy rakietki z gumowymi lotkami.

Oficjalne zaproszenia

Bez względu na to, na jaki charakter imprezy urodzinowej stawiamy, powinno ją poprzedzać rozdanie oficjalnych zaproszeń. Zawarte w nich informacje zainteresują przede wszystkim rodziców zaproszonych gości. Koniecznie zapytajmy ich o ewentualne alergie pokarmowe. Wraz z innymi rodzicami ustalmy też godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia urodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top